Zestaw Tamborków 4szt. Tamborki Bambusowe Drewniane Tamborek 12 15 20 25 cm

22,98 zł

Zestaw 4 sztuk bambusowych tamborków do haftowania
o średnicy 12 cm , 15 cm , 20 cm , 25 cm
Produkt markowy firmy SKC
Szerokość obręczy 1 cm. Tamborki są lekkie i mocne , składają się z dwóch obręczy między którymi
naciągamy materiał i zaciskamy za pomocą pokrętła

Ilość

Dobre Tamborki do haftu mogą być kluczem do wykonania poprawnego projektu dlatego zdecydowanie warto poświęcić czas, aby wybrać odpowiednią obręcz  Nie ma innej metody na sprawdzenie jaki tamborek będzie najbardziej odpowiedni poza metodą prób i błędów, ale dzięki testom mamy już taką wiedzę.Rozmiary obręczy są różne , zazwyczaj od 10 do 30 cm.Tamborki są podzielone na dwie części: zewnętrzną krawędź (lub część obramowania), która ma sprężynę lub śrubę do dokręcania, oraz część wewnętrzną, która pasuje do jej wnętrza. Okrągłe obręcze, najczęściej spotykane przy projektach obręcze, mają średnicę 20 -25 cm. Odpowiedni rozmiar tamborka zależy od wielkości projektu. Obręcz powinien przylegać do materiału z pewnym zapasem . Dążymy do tego żeby aby tkanina była naprężona w tamborku i nie była zbyt luźno napięta, co  powoduje marszczenie się tkaniny i utrudnia wykonanie haftu. Wybierz tamborek, który wygodnie leży w jednej ręce, aby drugą można było łatwo haftować. Tamborek nie musi otaczać całego wzoru haftu, może być większy lub nawet mniejszy, wystarczy mieć możliwość wygodnego zdjęcia kanwy z tamborka  między sesjami szycia .Tamborki wykonane z drewna lub bambusa mają gładkie wewnętrzne obręcze. Czasami  jednak wewnętrzna obręcz wymaga trochę dodatkowej wyściółki, więc owiń ją wtedy cienką tasiemką aby uzyskać lepsze dopasowanie. Jakość ma znaczenie, jeśli chodzi o drewniane tamborki masz do wyboru lekkie i mocne tamborki bambusowe. Drewno zapewnia doskonałą przyczepność tkaniny co uniemożliwia przesuwanie się podczas pracy. Inne , plastikowe tamborki często mają rowek lub krawędź po wewnętrznej stronie, gdzie wewnętrzny tamborek jest zatrzaśnięty w zewnętrznym tamborku. Zapewnia to dokładne dopasowanie i pozwala na naprężenie tkaniny podczas haftu ręcznego. I. Metalowe tamborki do haftu nie są powszechne i raczej dziś nie spotykane . Kształty obręczy jest różny , najczęściej są to koła ale często też można zakupić tamborki owalne czy kwadratowe. Najpopularniejszym kształtem są okrągłe obręcze - znajdziesz je łatwo w sklepach pasmanteryjnych - ale nie są one jedyną opcją. Jeśli kwadratowy lub owalny kształt bardziej pasuje do Twojego projektu możesz ich użyć. Istnieją jeszcze tamborki składane Q-Snap tzw. tamborki do pikowania np. firmy SKC - których wielkość regulujemy sami. Jest to też doskonałe narzędzie do pracy chociaż ich cena jest już większa . Tamborki do pikowania są większe niż tamborki do haftu i mogą obsługiwać grubsze tkaniny a ich obręcz jest wykonana z PVC i ma zewnętrzne klipsy, które dopasowują się do każdej z czterech krawędzi projektu, pozostawiając odsłonięte rogi. Działa to równie dobrze do haftu, jak do ręcznego pikowania.

Ostateczny wybór sprowadza się do osobistych preferencji. Wybierz coś, co pasuje do Twojego projektu i jest wygodne do trzymania. My polecamy sprawdzone tamborki bambusowe SKC , które są doskonałym kompromisem pomiędzy jakością a ceną.

Komentarze

Napisz swoją opinię

Zestaw Tamborków 4szt. Tamborki Bambusowe Drewniane Tamborek 12 15 20 25 cm

Zestaw 4 sztuk bambusowych tamborków do haftowania
o średnicy 12 cm , 15 cm , 20 cm , 25 cm
Produkt markowy firmy SKC
Szerokość obręczy 1 cm. Tamborki są lekkie i mocne , składają się z dwóch obręczy między którymi
naciągamy materiał i zaciskamy za pomocą pokrętła

Napisz swoją opinię

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć